Konferencja - Komunikacja wyzwaniem współczesnej medycyny

dr hab. n. med. Małgorzata Krajnik

prof. UMK, lekarz, specjalista  chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej, kierownik Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy (CM UMK).

Posiada certyfikat psychoonkologa i superwizora psychoonkologii. Wykładowca studiów podyplomowych z psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych bioetyki i prawa medycznego (w poprzednich latach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w ostatnim roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie).

Współprzewodnicząca i współzałożyciel  (razem z ks. prof. Wojciechem Bołozem) Polskiej Grupy Roboczej ds. Problemów Etycznych Końca Życia. Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika Medycyna Paliatywna w Praktyce.

Główne obszary prowadzonych przez nią badań to ból w chorobie nowotworowej, duszność i kaszel, znaczenie układów opioidowych w sercu i układzie oddechowym człowieka, systemy monitorowania kaszlu, świąd w chorobie nowotworowej, pneumodozymetryczne systemy podawania opioidów, scenariusze umierania, zintegrowana opieka nad chorymi u kresu życia w POChP i w niewydolności serca, zmęczenie w chorobie nowotworowej, opioidofobia, dylematy etyczne końca życia, komunikacja z chorym i rodziną, psychoonkologia, duchowość  w medycynie.

 

Kalendarium

Sierpień 2019

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Galeria